W minioną sobotę Fundacja “Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” zorganizowała dziewiąty Charytatywny Mecz Hokejowy, tym razem na rzecz chorego Kajetana z Nowej Wsi. U chłopczyka w wieku 2,5 roku wykryto guza mózgu.

Na oświęcimskim lodowisku zmierzyły się Drużyna Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich. W rywalizacji sportowej artyści odnieśli zwycięstwo, ale to nie wynik meczu był istotny, lecz efekt zbiórki pieniędzy. Okazał się on imponujący, gdyż udało się zgromadzić aż 139 tysięcy i 109 zł!  Podczas doskonałej zabawy można osiągnąć wiele, a po raz kolejny potwierdziło to zaangażowanie mieszkańców Oświęcimia, którzy udowodnili, że mają ogromne serca. Impreza została zorganizowana  z wielkim rozmachem, obejrzało ją prawie dwa tysiące widzów. Cieszymy się, że my również mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i wesprzeć Kajetana.  Nasi zawodnicy wraz z trenerem uzbierali w dobrowolnej zbiórce aż 5000 zł.

Wydarzyło się wiele, wokół meczu zorganizowano szereg innych atrakcji. Dziećmi opiekowali się entuzjastyczni animatorzy, a dla uczestników dostępne były liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się licytacja sportowych gadżetów, którą prowadzili Andrzej Tomanek i Mariusz Kaszuba, wiceprezes MOWP. Serdecznie dziękujemy organizatorom i uczestnikom!