W drugim meczu turnieju Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokejowej (EUHL), rozgrywanego w ramach Małopolska Winter Cup, Sabers Oświęcim pokonał rumuńską Sapientię U-23. Na zakończenie turnieju oświęcimianie zagrają rewanż przeciwko Rumunom.

Po premierowym, strzeleckim treningu nad Koszycami (18:0), potyczka oświęcimian przeciwko Rumunom zapowiadała się bardziej emocjonująco.

Goście od początku chcieli narzucić swoje warunki gry. Jednak nadziali się na kontrę, którą wyprowadził Szymon Fus. Przytomnie zagrał do kolegi, a Ilja Baida, zwodem, na bekhend, oszukał bramkarza.

Później miejscowi wykorzystali liczebną przewagę, a między bulikami odnalazł się Miłosz Pencko, zamieniając na gola podanie od Wasyla Jerassowa.

Trener Rumunów wziął czas, ale zaraz po wznowieniu gry, do prostopadłego podania idealnie wyjechał Szymon Fus. Był sam przed bramkarzem, ale przegrał z nim ten pojedynek.

W końcówce rywale mieli szansę na kontaktowego gol. Dwójkowej akcji strzałem z bliska nie zakończył jednak Alpar Both.

Tuż przed pierwszą przerwą, w momencie sygnalizacji kary, prowadzenie miejscowych, strzałem w „okienko”, podwyższył Jahor Piankrat.

Po przerwie goście „odczarowali” oświęcimską bramkę. Jednak na więcej nie było ich w tym okresie stać.

Przed drugą pauzą doszło do małej przepychanki na lodzie. Kiedy ukarani zasiedli na ławce kar, a emocje już opadły, Miłosz Pencko prostopadłym podaniem uruchomił Ilję Baidę, a ten, po raz drugi tego wieczoru, wygrał pojedynek z bramkarzem.

Na początku trzeciej odsłony goście mogli wrócić do gry. Najpierw nie potrafili zamienić na gola liczebnej przewagi, a potem Sebastian Lazar z bliska nie znalazł sposobu na Filipa Płonkę.

Oświęcimianie złapali trochę kar, ale to nie goście zdobyli gola, tylko miejscowi, mając na lodzie o dwóch zawodników mniej.

UHT Sabers Oświęcim – Sapientia U-23 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Bramki: 1:0 I. Baida – Fus 1, 2:0 Pencko – Jerassow – Najsarek 8, 3:0 Piankrat – Protsenko 19, 3:1 Benedek – Marton – Kedves 28, 4:1 I. Baida – Pencko 39, 5:1 Jerassow – Piankrat 55.

Autor artykułu: Jerzy Zaborski

Źródło: https://oswiecim.naszemiasto.pl/euhl-w-drugim-meczu-malopolska-winter-cup-sabers-oswiecim/ar/c2-9206325?fbclid=IwAR1qIuyGgXrvPt1_a_EXFdNlY0OV_RFlwVfwnnjOUf057mqbrQ7CEGOSp6c