W dniach 09-11/11/2023 na Węgrzech odbył się turniej HOCKEY CUP II – UNIWERSITY OF GYOR, podczas którego drużyna UHT SABERS zdobyła II miejsce!

Pierwszy z meczy zagraliśmy z drużyną gospodarzy UNI GYOR ETO HC. Zmagaliśmy się z silnym rywalem, który okazał się lepszy w tej konkretniej konfrontacji. Jednak zamiast skupiać się na samej porażce, teraz mamy szansę spojrzeć na to wyzwanie jako na krok do przodu. Mecz zakończył się wynikiem 3:6. Pamiętajmy, że sport to nieustanna nauka. Wzloty i upadki są częścią tej drogi.

W piątek 10 listopada Oświęcimskie SZABLE wygrały z drużyną SPARTACUS KOSZYCE 3:2. Zawodnicy z Oświęcimia i Nowego Targu pokazali, co znaczy twarda walka do końca i wiara w zwycięstwo. Pomimo niekorzystnego wyniku 0:2 na początku meczu, który utrzymywał się do 37 minuty drużyna UHT SABERS schodziła z tafli jako zwycięzca spotkania. Sygnał do ataku dał R. Shoferovskyi, drugą bramkę zdobył D. Tychenko, a zwycięskiego gola strzelił K. Malasiński.

 

W swoim ostatnim meczu podczas turnieju w Węgierskim Gyor, drużyna UHT SABERS pokonała po ciężkim boju w dogrywce rumuńską drużynę SAPIENTIA U23 3:2. Nasza drużyna była niesamowicie zgrana i zorganizowana od samego początku. To zwycięstwo to wynik ciężkiej pracy, współpracy i determinacji każdego gracza na lodzie. Dzięki niemu zdobyliśmy drugie miejsce w turnieju.
W imieniu drużyny puchar odebrał Peter Špankovič– Dyrektor Generalny EUHA. Dziękujemy naszym kibicom oraz sponsorom za wsparcie. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo to tylko początek naszej udanej drogi w tym sezonie hokejowym!