Oświęcimskie szable UHT Sabers rozpoczęły z determinacją trzydniowy turniej “Vicket Sekler Cup” w Rumunii. To trzydniowe święto hokeja na lodzie gwarantowało niezapomnianą dawkę emocji, widowiskowych zmagań oraz atmosferę sportowej rywalizacji. W zawodach zmierzyły się drużyny z Rumunii – Sapientia U23, Węgier – UNI Győr ETO HC, Słowacji – Spartacus Koszyce oraz Polski UHT Sabers Oświęcim. Turniej odbył się w systemie każdy z każdym. Nie został wyłoniony zwycięzca, ponieważ mecze wchodziły w skład sezonu zasadniczego Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokejowej.

Wyjazd autokarem Małopolska / PUHA spod lodowiska MOSiR w Oświęcimiu

Wyjazd na turniej poprzedziło wręczenie nowych strojów treningowych z kolekcji Sabers 2024/2025, które otrzymali wszyscy zawodnicy oraz cały sztab szkoleniowy.

Znaczące zwycięstwo w pierwszym meczu z University Spartacus

Mecz ten był imponującym widowiskiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Oświęcimianie wyszli na prowadzenie już w 11. minucie spotkania, będąc w liczebnym osłabieniu. Dwójkowa kontra braci Baida zakończona trafieniem Danyło, ustawiła ton całemu meczowi.

Kolejne trafienie na konto UHT Sabers przyszło na początku drugiej połowy, ale rywale odpowiedzieli skutecznym atakiem pod koniec tej tercji. Jednak biało-niebiescy nie zwalniali tempa i szybko po wejściu w trzecią tercję zdobyli kolejne trafienie, ponownie za sprawą Danyło Baidy. Indywidualna akcja Igora Nikołajewicza w 53. minucie zapieczętowała losy spotkania, ustalając wynik na 4:1.

Dzięki temu zwycięstwu “Szable” umocniły swoją pozycję w tabeli ligowej, plasując się na 4. miejscu, z dorobkiem 17 punktów po 8 meczach. Jednakże tracą tylko jeden punkt do trzeciego miejsca, które zajmuje University Spartacus, mający rozegrane trzy mecze więcej.

Skrót z meczu Spartakus Kosice vs UHT Sabers

Drugiego dnia turnieju, ekipa UHT Sabers Oświęcim musiała stawić czoła drużynie Uni Gyor Eto HC, którą pokonali po dogrywce 2:1. W tej potyczce również pierwsze trafienie padło na ich konto, jednak rywale zdołali wyrównać sytuację, prowadząc grę do dogrywki. Ostateczne rozstrzygnięcie przyszło po zaledwie 108 sekundach gry, gdy Igor Nikołajewicz ponownie zapisał się na listę strzelców, zapewniając “Szablom” cenne trzy punkty.

Skrót meczu UHT Sabers vs Uni Gyor Eto HC

Zakończenie turnieju nie mogło być bardziej pomyślne dla UHT Sabers Oświęcim, którzy zwyciężyli 1:0 nad Sapientią U23. To zwycięstwo pozwoliło im przeskoczyć Bańską Bystrzycę i awansować na drugie miejsce w tabeli, z 22 punktami po 10 spotkaniach, tracąc tylko 4 punkty do lidera z Trenczyna.

Udział UHT Sabers w turnieju “Vicket Sekler Cup” był pełen emocji i sukcesów, co pozwoliło im umocnić swoją pozycję w europejskiej lidze akademickiej oraz zbudować optymizm przed kolejnymi wyzwaniami na sportowej ścieżce.