Hokeiści UHT Sabers Oświęcim nie zagrają w finale play-off Europejskiej Ligi Akademickiej. Podopieczni Lubomira Witoszka przegrali ostatni mecz z Gladiators Trenczyn 1:4 i całą rywalizację w stosunku 1:3.

Trener oświęcimian – z różnych przyczyn – miał do dyspozycji tylko dwie piątki. Jego podopieczni źle weszli w mecz i już po 64 sekundach musieli gonić wynik. Z kolei po trzech minutach przegrywali już 0:2.

W drugiej odsłonie trzeciego gola dołożył Nicolas Janos i Słowacy zyskali ogromny komfort gry.

“Szable” nie poddały się i w 33. minucie zdobyły gola. Na listę strzelców wpisał się Jahor Pankrat, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce meczu sztab szkoleniowy wycofał z bramki Filipa Płonkę, ale ten manewr nie przyniósł zamierzonego efektu. Na dodatek przyczynił się do straty czwartej bramki.

UHT Sabers Oświęcim – Gladiators Trenczyn 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
0:1 – Hascic (01:04),
0:2 – Savara – Trencan, Skvarka (02:44, 5/4),
0:3 – Janos – Zemko (28:03),
1:3 – Pankrat – Kowalczuk, Jerasow (32:10, 5/3),
1:4 – Hascic – Simo (58:52, 4/5, do pustej)

Minuty karne: 10-30.
Strzały: 37-42.
Widzów: 50.
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3:1 dla Gladiators Trenczyn.
Awans do kolejnej rundy: Gladiators Trenczyn.

Sabers: Płonka – Szoferowski, Juchniewicz; Fus, Piankrat, Jerasow – Kot, Pencko; Kowalczuk, Nikołajewicz, I. Baida.
Trener: Lubomir Witoszek

Informacja pochodzi z portalu Hokej.Net.

Udział drużyny w meczach wyjazdowych w Trenczynie, został dofinansowany przez Miasto Oświęcim