Intensywne treningi siłowe i wytrzymałościowe

Zespół hokejowy UHT Sabers oficjalnie rozpoczął sezon przygotowawczy. W tym roku sztab trenerski Szabli zadecydował podzielić okres przygotowawczy na dwie fazy.

„W pierwszej części głównymi założeniami jest kompleksowe przygotowanie zawodników pod kątem siły i hipertrofii oraz wytrzymałości ogólnej” – mówi nam trener przygotowania motorycznego Marcin Smolarek.

 

Następnie po pierwszej części przygotowań zawodnicy udadzą się na urlopy. Drugą część okresu przygotowawczego drużyna rozpocznie pod koniec lipca. Będzie to okres wzmożonej pracy na lodzie i na siłowni.

W sierpniu skupiamy się już na przygotowaniu specjalnym na lodzie. Musimy przygotować się do długiego sezonu pod kątem wydolności, siły i taktyki” – mówi Główny trener – Vitalii Shlyakhov.

Przypomnijmy, że drużyna przygotowuje się do nadchodzących rozgrywek MHL i EUHL.

Pierwsza faza okresu przygotowawczego

W pierwszych dniach okresu przygotowawczego Szable adaptują się do przyszłych, wymagających treningów poprzez treningi na siłowni i treningi biegowe połączone z grami wewnętrznymi w piłkę nożną, rugby czy koszykówkę. Przygotowanie siłowe  na tym etapie skupia się na ogólnym wzroście sprawności i siły. Wydolność aerobową i anaerobową zawodnicy kształtują na boiskach Oświęcimskiego MOSiRu, poprzez  intensywne biegi interwałowe. Trener motoryczny – Marcin Smolarek opracował zindywidualizowany program, w którym uwzględnia potrzeby każdego gracza, aby mogli w pełni przygotowani wznowić treningi na lodzie.

Druga faza okresu przygotowawczego

Po okresie urlopowym Szable wznowią treningi w ostatnim tygodniu lipca. Od początku drugiej fazy okresu przygotowawczego zawodnicy wejdą w przygotowania specjalne na lodzie. Dodatkowo nadal będą pracować nad siłą i mocą na siłowi.

W drugiej fazie przygotowań sztab trenerski planuje rozegrać 7-8 meczów kontrolnych z drużynami z Polski i zagranicy, a kilka z nich drużyna zagra w czasie tygodniowego tour po Szwajcarii” – mówi nam menadżer sportowy drużyny – Aleksei Trandin.

Sesja Treningowa: Rugby na Polu Treningowym

W ramach czwartkowego treningu, drużyna UHT Sabers zorganizowała nietypową sesję treningową w ramach treningu motorycznego. Zawodnicy wzięli udział w meczu rugby, co było zarówno świetną zabawą, jak i wymagającym ćwiczeniem fizycznym. Trening rugby pomógł graczom w rozwijaniu zdolności do szybkiej reakcji, poprawie pracy zespołowej oraz wzmocnieniu ducha drużyny. Tego typu aktywności są świetnym uzupełnieniem tradycyjnych metod treningowych, oferując nowe wyzwania i możliwości rozwoju.

Gotowi na Nowe Wyzwania

Dzięki różnorodnym treningom, zarówno na siłowni, jak i na świeżym powietrzu, drużyna UHT Sabers zyskuje kompleksowe przygotowanie do nadchodzącego sezonu. Zawodnicy są pełni energii i motywacji, gotowi stawić czoła wszystkim wyzwaniom, jakie przyniesie nadchodzący sezon. Trening rugby pokazał, że zespół nie tylko potrafi ciężko pracować, ale także czerpać radość z aktywności fizycznej, co z pewnością przełoży się na ich sukcesy na lodzie.

We are the team!