W miniony weekend nasi zawodnicy rozegrali dwa spotkania w ramach I Ligi. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem UHT Sabers.

Brawa dla drużyny i sztabu szkoleniowego

W pierwszym spotkaniu Szable pokonały drużynę z Jastrzębia 7:6 by w drugim spotkaniu pokonać po dogrywce dotychczasowego lidera tabeli I Ligi drużynę Polonii Bytom. Tymi meczami drużyna z Oświęcimia udowodniła, że powinna być poważnie traktowana przez każdego rywala i pomimo zajmowanego 5 miejsca w tabeli, będzie się liczyć w walce o mistrzostwo Polski.

– W tym miejscu zwracamy się do środowiska sędziowskiego aby spróbowało rzetelnie wykonać swoją pracę, a nie po raz kolejny próbować wypaczyć wynik meczu. Jeżeli ktoś uważa inaczej zapraszamy do obejrzenia wszystkich kontrowersyjnych decyzji, które udokumentowaliśmy na nagraniach wideo z meczów domowych. Nie był to jedyny słaby punkt rozgrywanych w miniony weekend spotkań – Zarząd UHT Sabers.

Skandaliczne zachowanie kibica

Podczas meczu z Polonią Bytom doszło do ogromnego aktu chamstwa na tle narodowościowym. 13 letni syn trenera UHT Sabers Witalia Shliakhova został pobity przez jednego z kibiców przybyłych na halę.

– W tym miejscu apelujemy do wszystkich kibiców o zdecydowane zaprzestanie aktów chamstwa wynikających z ksenofobii na tle narodowościowym i obrony uniwersalnych wartości, którymi powinien kierować się każdy człowiek i każdy obywatel Polski. Dość już hejtu na tle narodowościowym, w internecie oraz podczas rozgrywanych meczów. Jesteśmy dumni, że w naszej drużynie grają zawodnicy różnych narodowości: Polacy, Ukraińcy, Białorusini oraz Kazach, podnosząc jej poziom sportowy i społeczny – umożliwiając rozwój tej pięknej dyscypliny w naszym kraju.

Logo “STOP AGRESJI” stworzył Andrzej Pągowski