Pierwszy mecz drużyny UHT SABERS w rozgrywkach EUHL w sezonie 2022/2023 przeciwko drużynie SPARTACUS Koszyce zakończył się wygraną naszej drużyny 3:5.

Przebieg spotkania:

I tercja

Pierwsza tercja to wzajemne badanie potencjału przeciwników, wyrównana gra zakończona prowadzeniem naszej drużyny 0:1

II tercja

Chęć odrobienia straty z pierwszej tercji i wola wygrania meczu przez gospodarzy spotkania przynosi efekt w postaci wygranej tercji 2:1

III tercja

Ostatnia odsłona meczu rozpoczęła się od stanu 2:2. Obie drużyny postanowiły przechylić wynik spotkania na swoją stronę, przystępując do ciągłych ataków na bramkę przeciwnika.

Pierwsze 10 minut to bardzo szybki i twardy hokej w wykonaniu obu drużyn. W 53 minucie meczu po szybkiej akcji naszej drużyny wyszliśmy na prowadzenie 2:3.

Prowadzenie wybiło trochę z rytmu meczowego drużynę z Koszyc i już dwadzieścia sekund później prowadziliśmy 2:4.

Po straceniu czwartej bramki gospodarze spotkania rzucili wszystkie swoje siły do odrabiania strat pozwoliło im to w 57 minucie strzelić bramkę kontaktową 3:4.

Od tego momentu widzieliśmy na tafli to co najlepsze w hokeju: zaangażowanie , ofiarność i wolę zwycięstwa zawodników obydwu drużyn.

Jednak to zawodnicy UHT SABERS cieszyli się na końcu meczu, przypieczętowując swoje zwycięstwo strzałem do pustej bramki i ustanawiając stan spotkania na 3:5.

Gratulacje dla zawodników i sztabu szkoleniowego za dobry mecz!!!