Nowoczesne centrum sportowe SZJA

W dniach 9-11 lutego nasza drużyna miała przyjemność uczestniczyć w turnieju Sekler Cup, który odbył się w mieście Cârța w Rumunii. Turniej odbył się w ultranowoczesnym centrum sportowym SZJA, gdzie zapewniono znakomite warunki do rozwoju i szkolenia młodych zawodników. Wydarzenie było nie tylko okazją do rywalizacji sportowej, ale również do odkrywania piękna tego regionu. Ośrodek SZJA jest wyposażony we wszystko, czego zawodnicy potrzebują do regeneracji po intensywnych meczach. Nowoczesne udogodnienia, takie jak centrum odnowy biologicznej, sauna, baseny i siłownia pomogły zawodnikom zregenerować siły.

– W ośrodku korzystaliśmy również ze stacjonarnych rowerków treningowych. Cała masa sprzętu do treningu siłowego pozwalała nam na przeprowadzenie kompleksowych treningów, które pomagały nam utrzymać formę i przygotować się do kolejnych rozgrywek. Wszystkie sprzęty były nowoczesne i wysokiej klasy co gwarantowało bezpieczne i efektywne użytkowanie. Dodatkowo mieliśmy dostęp do profesjonalnej strzelnicy hokejowej z nowoczesnym sprzętem do poprawy techniki jazdy, celności strzału oraz jego siły – relacjonuje kapitan UHT Sabers Wojciech Zając.

Rumuńska kuchnia

Nasza podróż do Rumunii była świetnym doświadczeniem, a jednym z najważniejszych elementów, które przyczyniły się do tego, była pyszna lokalna kuchnia. Tradycyjne rumuńskie potrawy, pełne smaku i aromatu, były doskonałym uzupełnieniem sportowych zmagań. Rumuńska kuchnia jest znana z dużej różnorodności. Świeże warzywa, mięso, mleko i owoce są podstawą większości potraw. Co ważne do wszystkich potraw jakie mieliśmy okazję dodana była tabela kaloryczności. Dla nas, jako sportowców, to było niezmiernie ważne – mówi bramkarz Gabriel Kaczkowski.


Cârța

Cârța, małe miasto w Rumunii, była idealnym miejscem na turniej. Miejscowość otoczona jest przez pięknym, górzystym, zielonym krajobrazem. Co warto tutaj zwiedzić? Na pewno zabytkowy kościół, który znajduje się tuż nie opodal lodowiska. Kościół Fortyfikowany Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest miejscem o bogatej historii i niezwykłej architekturze, które przyciąga zarówno turystów, jak i miłośników kultury. Kościół ma korzenie sięgające XIII wieku. Zbudowany pierwotnie jako romańska świątynia, później został rozbudowany i wzmocniony w stylu gotyckim. Jego historia jest związana z osadnictwem niemieckich kolonistów, którzy osiedlili się w tej okolicy. Kościół w Cârța jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów kościołów obronnych w Rumunii. Jego mury były nie tylko miejscem kultu, ale także stanowiły schronienie dla mieszkańców w czasach zagrożenia.

Organizacja na 5+

Rumuni wysoko zwiesili poprzeczkę organizując turniej na najwyższym poziomie. Logistyka i organizacja turnieju powinna być przyjęta za jakościowy standard we wszystkich miastach, gdzie organizowane są turnieje EUHL  Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom oraz drużynie SapentiaU23, za ich ciężką pracę, zaangażowanie i gościnę. To dzięki nim mogliśmy skupić się na grze, mając zapewnione noclegi oraz dostęp do wszystkich niezbędnych udogodnień. Szczególnie chcemy wyróżnić głównego menadżera gospodarzy Thamas’a Horvath’a, który w dużej mierze przyczynił się do organizacji turniej na europejskim poziomie.  Jesteśmy bardzo wdzięczni że mogliśmy uczestniczyć w tak świetnym przedsięwzięciu. Sekler Cup to było świetne doświadczenie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wydarzenia tej rangi w ramach EUHL! 🏒🇷🇴

Dziękujemy również wszystkim naszym Partnerom i Sponsorom. To dzięki Wam mogliśmy wyjechać na turniej i… zwyciężyć we wszystkich trzech meczach. Serdeczne podziękowania składamy również całemu Zarządowi UHT, kibicom oraz naszym znakomitym trenerom!

#We are a team!